Haber

Tarih verdi! TFF Başkanı’ndan yabancı kural açıklaması

Yılport Samsunspor’un şampiyonluk kupasını teslim etmek için Samsun’a gelen TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, burada açıklamalarda bulundu.

“SAMSUNSPOR SÜPER LİG’E RENK GETİRİYOR”

Büyükekşi, Samsun’u ve Samsunspor’u tebrik ettiğini belirtti. Büyükekşi, “Gerçekten 11 yıllık bir hasret vardı. Samsun’un yıllarca Süper Lig’de çalışmış bir grubu vardı. Şimdi Samsunspor bu sene yine Samsun’a bu fırsatı getirdi. Bugün akşam kupasını da veririz inşallah. Bu kupanın özelliği Biliyorsunuz 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’da ilk milli mücadeleyi başlatması Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yıldönümü Hepsi bir araya geldi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs Samsunspor’un buraya gelişinin 100. yılında Süper Lig’e yükselmesi çok güzel bir tesadüf Bunun için Yüksel Yıldırım liderimizi, yönetim kurulunu, teknik direktörünü ve oyuncularını ayrı ayrı tebrik ediyorum.Başarılar dilerim. sonraki “Samsunspor bu sene güzel bir gayret gösterecek. Fair Play’de Süper Lig’e renk katacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“GELECEK HAFTA AÇIKLAYACAĞIZ”

Gelecek sezon yabancı kuralının sorulması üzerine Büyükekşi, “Önümüzdeki sezon Süper Lig’de yabancı kuralını nasıl halledeceğimiz konusunda çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta inşallah açıklayacağız. Kulüplerimizde de toplantılar yapıyoruz. yönetim kurulunda karara bağlanır ve kamuoyuna duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu