Ekonomi

Bakan Özhaseki’den “Yerinde Dönüşüm Projesi”ne katılım çağrısı!

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen bölgenin Kahramanmaraş merkezli olduğu belirtildi. “hızlı iyileşme için”Yerinde Dönüşüm Projesi’nin Bakanlık denetiminde, TOKİ güvencesiyle hayata geçirildiği, kendi binasını yapmak isteyen afetzedelere hibe ve kredi verildiği hatırlatıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Yerinde Dönüşüm Projesi faydalanıcısı Mehmet Yeşilyurt’un, projeye nasıl dahil olduğunu ve evinin ağır hasar görmesinin ardından duygularını anlattığı görselini sosyal medya hesabından paylaştı. depremde.

Özhaseki, binalarını yerinde inşa etmek isteyen depremzedeleri projeden faydalanmak üzere üretim ve dönüşüm ofislerine davet etti. “Mehmet kardeşim gibi deprem bölgesinde evini yerinde yapmak isteyen kardeşlerimizi Yerinde Dönüşüm kapsamında Bakanlığımızın denetiminde, TOKİ güvencesi ile bekliyoruz. Başvuruda bulunan kardeşlerimiz, inşaatın bir an önce başlaması için il müdürlüklerimiz ile inşaat ve dönüşüm müdürlüklerimize başvuruyor.”İfadelerini kullandı.

Depremzedelerin müteahhitlerle anlaşma yaparak evlerini inşa ederken mağduriyet yaşamalarını önlemek. “Tip Sözleşmesi”Özhaseki, sözleşmelerin hazırlandığını ve müteahhitlere hakediş esasına göre ödemeler yapıldığını belirtti. “Deprem mağduru kardeşlerimize de evleri için Tip Projeler sunarak onları birçok ücretten muaf tutuyoruz. Kararlıyız, milletimizle birlikte afet bölgesini hızla kurtaracağız.”değerlendirmesini yaptı.

“YERİNDE DÖNÜŞÜM İLE KENDİ MAHALLEMİZDE YAŞAYACAĞIZ”

Bakan Özhaseki’nin paylaştığı videoda Kahramanmaraş depremzedesi Mehmet Yeşilyurt, 1993 yılında taşındıkları Mehmet Akif Mahallesi’ndeki evlerini 6 Şubat depreminde ağır hasar gördüğü için yıktırdıklarını belirtti.

Yeşilyurt, evlerinin bulunduğu bölgede yaşamak istedikleri için Yerinde Dönüşüm Projesi’ne başvurduklarını anlattı. “Yerinde Dönüşüm Projesi gerçekten çok güzel bir proje. Yerinde Dönüşüm ile kendi mahallemizde, kendi şehrimizde mutlu, huzurlu yaşamak istiyoruz. Devletimize Allah razı olsun, ciddi bir katkı sağladı. Bu konuda biziz.”Şu ifadelere yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu