Haber

“Sakarya Kardeşlik Kenti” için ilk konteynerler İskenderun’a gönderildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın İskenderun ilçesinde kurulacak kente konulacak konteynerlerin sevkiyatı için tören düzenlendi.

Arifiye İstasyonu’nda düzenlenen törende konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, depremin ilk anından itibaren bölgede olduklarını söyledi.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Şanlı, “Bölgeye 200 adet yardım ve destek aracı sevk ettik. İtfaiye, iş makinesi, gezici servis araçları, arazi araçları ve su tankerlerinin de bulunduğu toplam 316 araç sevk edildi. deprem bölgesi İtfaiye, arama kurtarma, servis, cenaze, teknik personel ve mühendisler olmak üzere 600 personelimiz ilk günden itibaren bölgedeki çalışmalara katkı sağladı.” dedi.

Yüce, şöyle devam etti:

“Kardeş şehrimizde SASKİ’nin katkılarıyla bölgenin alt yapı, içme suyu ve atık su işlerini başarıyla tamamladık. Ardından iş insanlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın da desteğiyle konteyner kentimizin çalışmalarına başladık. oyun evi, mescit, derslik, kütüphane, sağlık tesisi, kahvehane, çamaşırhane, basketbol sahası, “Hastane ve rehabilitasyon merkezinin yer aldığı konteyner kentimizi hızla tamamlıyoruz. Adıyaman’da 400, Hatay İskenderun’da 250 konteyner olmak üzere toplam 650 konteynerle 35 bin metrekarelik alanda bir kardeşlik kenti kuruyoruz.”

Önümüzdeki hafta İskenderun’a 40 konteyner daha gönderileceğini belirten Şanlı, “İnşallah bayrama kadar bunları tamamlayarak oradaki vatandaşlarımızın yaşamlarını sürdürmelerine destek olacağız.” dedi.

artovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu