Haber

İsrail’in aşırı sağcı Bakanı Ben-Gvir, ABD ve Avrupa ülkelerine: “Endişelenmeyi bırakın”

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, ABD ve Avrupa ülkelerinin “İsrail’in yasadışı yerleşimleri genişletme planları bölgedeki gerilimi tırmandıracak ve iki devletli çözüm çabalarını baltalayacak” şeklindeki açıklamalarını yalanladı.

İsrail’in KAN televizyonu, Milli Güvenlik Bakanı Ben-Gvir’in açıklamalarına yer verdi.

Ben Gvir konuşmasında “Endişelenmeyi bırakın” dedi. Yerleşim yerleri inşa etmenin İsrail’in misyon ve vizyonunu oluşturduğunu vurguladı.

13 Şubat’ta İsrail Güvenlik Kabinesi, işgal altındaki Batı Şeria’daki 9 yasadışı Yahudi yerleşiminin İsrail yasalarına göre “yasallaştırılmasını” onayladı.

Onayın ardından İsrail’in aşırı sağcı Bakanı Ben-Gvir Twitter hesabından, “Güvenlik Kabinesi’nin 9 yasadışı yerleşim yerinin yasallaştırılması talebimi onaylamasından memnuniyet duyuyorum ancak bu yeterli değil ve daha fazlasını istiyoruz” dedi. kelimeleri kullanmıştı.

İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa ve ABD dışişleri bakanları tarafından yapılan ortak açıklamada, “İsrail’in 10 bin bağımsız birimlik yerleşim alanı geliştirme ve daha önce kapatılan 9 yerleşim birimini normalleştirme kararından derin endişe duyuyoruz. İsrail makaleleri tarafından yasa dışı ilan edildi.” kelimeler kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu