Haber

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Niğde Uluslararası Değişim Sempozyumu” düzenlenecek

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Niğde Uluslararası Değişim Sempozyumu” Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 16-18 Kasım tarihlerinde Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek sempozyumun açılışına TBMM eski Başkanı Mustafa Şentop da katılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Hasan Uslu, 14 oturumda gerçekleştirilecek sempozyumda 73 araştırmacının 60 başlık altında değişim temalı bilimsel bildiri sunacağını belirtti.

Uslu, şunları söyledi:

“Valimiz Cahit Çelik ve Belediye Başkanımız Emrah Özdemir’e, tüm ilçe ve belde belediyelerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Niğde, Anadolu’da mübadeleden en çok etkilenen şehirlerden biri. Bu yıl 100. yılını kutlayan üniversitemiz, değişimin Cumhuriyetimizin 100. yılında ilimiz özelinde ve Türkiye genelindeki uygulamasını ve sonuçlarını ortaya koymak istedi. Bu sempozyumla yurt içi ve yurt dışından gelen konuklarımızla değişimin tüm yönlerini tartışmayı hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu