Haber

CHP medyasından önemli karikatür… Akşener’in kolunu kırdılar!

6’lı masayı devirdikten sonra kural olarak geri dönen Güzel Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepkiler sürüyor. CHP’nin Kılıçdaroğlu kanadına yakınlığıyla tanınan, cumhuriyet gazetesi, bugünkü manşetinde Akşener’e “ kırık koldiye gönderdi.

Cumhuriyet gazetesi “7 Mart” Ve ‘Milletin’ adayı Kılıçdaroğlu Manşette, aylar sonra açıklanabilecek 6’lı masanın ortak adayı ile ilgili dünkü gelişmeler aktarıldı. “ tablo genişledi”, “ Taşlar yerine oturdu”, “ kardeşlik sofrasıAlt başlıklarla verilen başlık” çizgi filmdeÇarpıcı bir detay vardı.

Masadaki diğer 5 başkanın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adıyla anlaştığı hazırlanan karikatürde; Meral Akşenertemsil eden resme eklenen kol sarmalve İmamoğlu-Yavaş resimleri yapıştırılarak çizildi.

İşte Akşener’in “kolunun kırıldığı” o karikatür:

KOALİSYON ETKİNLİĞİNDE ZOR SON

Halk İttifakı’nın 2 MartÜniforma Partisi Genel Başkanı, yaptığı toplantıda Meral AkşenerCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Akşener’in adaylığına itirazıyla başlayan kriz 3 MartMasadan kalktığında tepeye tırmanmıştı.

Meral Akşener’e CHP’lilerden bol bol söz verildi. reaksiyonVe hakaretlerinDüzgün Parti genel başkanının vites küçültmesi ile süreç sona erdi.

“Altı kişilik masa” noter‘,’ dayatma‘ Ve ‘ kumarMeral Akşener’i suçlayarak, 6 Mart Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, başkan yardımcısı olacakları gerekçesiyle masaya dönme sinyali verdi. Talebi kabul edilen Akşener masaya döndü ve altı liderin mutabakatı ile Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, CHP genel başkanı oldu.

Buna göre, seçimin kazanılması halinde ittifaktaki beş genel lider başkan yardımcılığı yapacak. Cumhurbaşkanı’nın Yavaş ve İmamoğlu’nu başkan yardımcılığına atayabileceği kararı, üzerinde anlaşmaya varılan geçiş sürecinin yol haritasına eklendi.

 
  •  
  •   
  •  
  •  
  •   

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu