Haber

Cevdet Yılmaz: Kalkınma Planı ve Bütçe Afetin Yaralarını Saracak

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 12. 5 Yıllık Kalkınma Planı, 2024 bütçesi ve 2022 kesin hesabının afet yaralarının iyileşmesini, fiyat istikrarını ve nitelikli büyümeyi sağlayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “2053 perspektifiyle katılımcı bir yaklaşımla hazırlanan 12’nci 5 Yıllık Kalkınma Planı Pazartesi ve Salı günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek. Ardından perşembe günü 2024 bütçesi ve 2022 kesin hesabı açıklanacak.” “Küresel ve bölgesel kurallar ne olursa olsun, Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde, demokratik istikrar ve inanç ortamında planlı ve programlı bir şekilde ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve toplumsal refahı için çalışmaya devam edeceğiz. “dedi.

Kalkınma planı ve bütçeye ilişkin Yılmaz, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla hazırlanan plan, program ve bütçeyle afetlerin yaraları sarılacak, afetlere karşı direnç artırılacak, bedeller ödenecek” dedi. istikrar sağlanacak, istikrarlı ve nitelikli büyümeyle halkımızın huzur ve refahı artırılacaktır.” Daha üst seviyelere taşınacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu