Ekonomi

BURSA AFSİAD, Bursa ve Afyonkarahisar ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor

Bursa Afyonkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BURSA AFSİAD) ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İlker Duran, amaçlarının Bursa ve Afyonkarahisar ekonomisine daha fazla katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş adamlarının, Bursa ile Afyonkarahisar arasındaki ekonomik iş birliğini ortak çalışmalarla ilerletmek amacıyla kurduğu BURSA AFSİAD, kolları sıvadı. Başkan Dr. İlker Duran ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ilk toplantıda alınan kararlarla BURSA AFSİAD’ın yol haritası çizildi. Bursa ve Afyonkarahisar’ın ekonomik işbirliği koşullarının görüşüldüğü yönetim kurulu toplantısında, derneğin vakıf olma amacı ve öğrencilere burs verme misyonu da görüşüldü.

Dernek olarak amaçlarının Afyonkarahisar ve Bursa ekonomisine daha fazla katkı sağlamak olduğunun altını çizen Dr. İlker Duran, “İlk yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirerek görev dağılımını belirledik. Dernek olarak hem Afyonkarahisar hem de Bursa ekonomisine hizmet etmekten son derece heyecan duyuyoruz. Kadim topraklarımız ve ailemizle birlikte memleketimiz olarak kabul ettiğimiz Bursa.Yönetim Kurulumuzdaki her arkadaşım tecrübe ve enerjileriyle iki şehrimize katkıda bulunacak.Sorumluluğumuzun bilincindeyiz.Daha fazla katkı sağlamak için yola çıktık. Milli Kurtuluş Mücadelemizin temel taşları olan iki şehrimize ve dolayısıyla ülkemiz ekonomisine, Afyonkarahisar’ın yatırım avantajlarından ve halkımızın çalışkanlığından ve son yıllarda ivme kazanan Bursa’nın yüksek profilinden yararlanıyoruz. “Teknoloji atılımlarını bir araya getirmek bölgemizin çıkarına olacaktır. Ayrıca iki kültürün ortak yönlerini daha da ortaya çıkarmayı ve üretimde bu birliktelikten doğacak sinerjiyi buluşturmayı hedefliyoruz” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu